Поширені запитання

Поширені запитання

Поширені запитання юристу

Обирайте тих, кому будете довіряти

Юрист – це людина, яка здобула юридичну освіту – середню чи вищу (це може бути і престижний університет, і нікому не відомий коледж). Важливо розуміти, що діяльність юриста не регламентується спеціальним законом, тому на прийом ви можете потрапити до будь-кого: перевірити його освіту, кваліфікацію та стаж роботи вам навряд чи вдасться – доведеться повірити на слово.
Адвокат – це юрист із особливим статусом. Кожен адвокат – юрист, але юрист – це не обов’язково означає адвокат.

Для оплати гонорару адвоката можливі кілька варіантів:
– Погодинна оплата;
– Фіксований гонорар. Фіксована оплата на весь термін співробітництва та повного ведення справи, яка не залежить від обсягу роботи, кількості судових засідань та інших факторів;
– “Гонорар успіху”. Це коли оплата проводиться за результатом, який обумовлюється Клієнтом і оплачується лише у разі досягнення позитивного результату для Клієнта. Важливо розуміти, що гонорар успіху завжди буде вищим, ніж у разі фіксованої оплати.

Так можливо! При абонентському обслуговуванні укладається відповідний договір, за яким проводиться фіксована щомісячна оплата та обумовлюється відповідний пакет обслуговування, тобто шляхом попередньої оплати заздалегідь встановленої кількості годин на місяць/півроку/рік.

Абсолютно! Усі відомості, отримані адвокатом від Клієнта (навіть факт звернення до адвоката), є предметом адвокатської таємниці, яку адвокат зобов’язаний зберігати у найсуворішій таємності. Дотримання цієї професійної таємниці є безумовним пріоритетом моєї діяльності.

Виплату частини (або всього) гонорару поставлено в залежність від досягнення результату.
Суворе дотримання термінів надання адвокатської допомоги.
Якість надання адвокатської допомоги гарантується персональною відповідальністю адвоката.

Щоб уникнути конфлікту інтересів, адвокат не може укладати договір та бути представником кількох сторін у справі, інтереси яких суперечать один одному. Адвокат може лише сприяти примиренню сторін. Тому уклавши зі мною договір, ви можете бути впевнені в тому, що моя співпраця з іншою стороною категорично неможлива.

Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» співпраця з Клієнтом здійснюється виключно на підставі договору про надання правової допомоги, екземпляр якого передається кожній стороні.

Після того, як договір зі мною підписано, і відповідні матеріали будуть мені передані, мною вже в перший день можуть бути вжиті початкові дії та розпочато всі необхідні юридичні кроки. Я планомірно, системно та результативно рухаюся до досягнення мети, яка обговорена з Клієнтом, при цьому мною витрачається найменша кількість часу для якнайшвидшого завершення роботи та досягнення позитивного результату. Усі кроки та дії з мого боку постійно узгоджуються з Клієнтом, або доводяться до його відома.

Довіра до адвоката – це основа для ефективної та надійної співпраці та досягнення позитивного для Клієнта результату. Тому важливо бути гранично чесним перед адвокатом і доносити до нього всі обставини точності та правдивості. Вся інформація юридично захищена адвокатською (професійною) таємницею, у тому числі щодо органів влади та судових органів. Адвокату заборонено розкривати третім особам будь-що, що їм стало відомо внаслідок своєї професійної діяльності.
Крім того, діє заборона на конфлікт інтересів, тобто адвокати не можуть представляти інтереси, що суперечать один одному. Таким чином, у Вас є гарантія, що адвокат повністю відданий Вам та Вашим інтересам. Крім того, адвокат повинен уникати будь-якого конфлікту між інтересами свого клієнта та тих, з ким у нього є ділові чи особисті стосунки.

Контакт з адвокатом може вестись як в електронному вигляді (телефон, месенджери, електронна пошта, факс), так і поштою, за бажанням Клієнта. Що не менш важливо, після початкової бесіди зазвичай проводяться подальші особисті бесіди з юристом. Це особливо корисно перед переговорами чи обговоренням мирової угоди. Також можуть бути організовані зустрічі для обговорення подальших дій.

Обов’язково та безумовно! Це одне з головних правил у моїй діяльності, повне інформування Клієнта про хід справи та виконану роботу, при цьому остаточне рішення про подальші дії завжди залишається за клієнтом. Я можу (та повинен) вказати можливі шляхи та юридичні кроки та допомогти разом вибрати найкращий варіант для Клієнта. Крім того, я мушу інформувати клієнта. Наприклад, це буде відображатися в тому, що кожен крок буде обговорюватися з Клієнтом, і будь-яка інформація, будь то листи з іншого боку, розпорядження влади або рішення суду, буде передана Клієнту.

Я завжди і в будь-якій справі ретельно та сумлінно виконую свої обов’язки. Після укладення договору між мною та Клієнтом виникають договірні відносини. Я зобов’язаний діяти сумлінно по відношенню до Клієнта, протилежного боку, суду та громадськості. Стандарт сумлінності визначається відповідно до об’єктивних критеріїв, при цьому для визначення можуть використовуватись професійні правила. У юридичній сфері зазвичай велику роль відіграє і судова практика судових інстанцій. Крім того, це може залежати від того, як звичайна людина повелася б у тій самій ситуації. Обов’язок вказувати на ризики для Клієнта та перешкоджати його вступу в безнадійні процеси є результатом вимоги обережного та сумлінного провадження професійної діяльності.

Рішення суду першої інстанції у цивільних, господарських, адміністративних та вироки у кримінальних справах, які не набрали чинності, як правило, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом місяця, з дня прийняття рішення або опублікування повного тексту рішення.

1. Застерегти від помилок на початку проблемної ситуації, коли багато в чому визначаються її перспективи (зокрема судові).
На жаль, за юридичною допомогою часто звертаються тоді, коли помилки вже зроблено, і вирішення проблеми потребує не однієї-двох консультацій, а проведення багатомісячного судового розгляду. Втрата часу та спроби впоратися власними силами – ось дві обставини, які найчастіше гублять перспективну справу.
2. Оцінити судові перспективи справи та ризики різних рішень, запропонувати довірителю варіанти можливих дій для більш сприятливого вирішення конкретної ситуації.
Результат такої оцінки – не більше ніж прогноз: підсумкове рішення у справі ухвалює суд, а не адвокат. Тому гарантування результату у справі – це не лише порушення Кодексу професійної етики адвоката, а й одна із ознак недобросовісного адвоката. Кваліфікований адвокат з гарною репутацією може гарантувати Вам лише одне – свою сумлінну юридичну допомогу та відповідальне ставлення до справи.
3. Здійснювати захист прав Клієнта всіма передбаченими законом способами у суді та правоохоронних органах.
Той, хто вперше стикається з роботою правоохоронних органів та судів, як правило, не має навичок складання позовних заяв, клопотань, скарг, проведення допитів, постановки питань експертам, виступу в суді, скоєння інших процесуальних дій. В результаті, як показує практика, непрофесійні дії людини, яка ризикнула самостійно захищати свої права, часто спричиняють негативний результат навіть у справі зі сприятливою судовою перспективою. Важливо пам’ятати, що попереднє розслідування, а також судовий розгляд у суді першої інстанції є найчастіше визначальними: як правило, чим вища інстанція (апеляція, касація), тим складніше домогтися перегляду рішень попередніх інстанцій. Саме тому так важливим є правильний вибір адвоката для участі в суді першої інстанції та на попередньому слідстві (дізнанні).

Оберіть мову

*Для більш коректного відображення сайту, оновіть браузер.

Записатися на консультацію